SKUP ELEKTROSZCZOTEK

Elektroszczotka to niewielka część zamienna, stosowana w wielu gałęziach przemysłu. Zapewnia ona kontakt elektryczny pomiędzy ruchomymi częściami, natomiast w trakcie eksploatacji ulega ścieraniu i niezbędna jest wtedy jej wymiana. Prowadząc skup elektroszczotek dajemy Państwu pewność bezpiecznego przetworzenia tych części zgodnie z obowiązującymi normami.

Zużyta elektroszczotka – niewielka część z dużym potencjałem

Ponieważ elektroszczotkę spotkać można zarówno w motoryzacji (silniki samochodów, motocykli) jak i górnictwie (maszyny użytkowane podczas wydobycia węgla), kwestia recyklingu tych elementów może dotyczyć także sprzętu użytkowanego przez Państwa w codziennym życiu lub w pracy. Naszą odpowiedzią na bieżące potrzeby jest:

  • skup elektroszczotek grafitowych,
  • skup elektroszczotek węglowych,
  • recykling elektroszczotek grafitowych,
  • recykling elektroszczotek węglowych.

Bez względu na to, czy elektroszczotka – w dowolnej liczbie – jest w niewielkim stopniu zużyta, czy wręcz niemożliwa jest prawidłowa praca maszyny, dokonamy fachowej oceny oraz rzetelnej wyceny skupu, zapewniając korzystne warunki współpracy.

Każdy element danej elektroszczotki może służyć powtórnie w wersji porecyklingowej, gdy cały proces zostanie przeprowadzony prawidłowo. Standardowo szczotki elektryczne składają się z:

  • kostki grafitowej lub węglowej,
  • linki,
  • końcówki o jednym z wielu możliwych kształtów.

Każdy z tych elementów przetwarzamy, a na skutek mielenia w specjalnym młynie powstaje wartościowy granulat, gotowy do ponownego zastosowania. Znajomość zagadnień związanych z taką formą odzyskiwania surowców wtórnych oraz odpowiednio wyposażone linie sortowni pozwalają nam świadczyć usługi na poziomie dostosowanym do odgórnych norm i wytycznych, między innymi regulowanych ustawą.

Elektroszczotka i nie tylko – skup surowców w Euromax

Temat elektroszczotki może pojawić się również w kontekście skupu innych części zamiennych, między innymi bezpieczników porcelanowych, wyłączników oraz przełączników elektrycznych. Ich wspólne występowanie w poszczególnych maszynach oraz urządzeniach sprawia, że w ramach jednej realizacji jesteśmy często w stanie odzyskać dodatkowe elementy miedziane czy aluminiowe.

Recykling elektroszczotek grafitowych staje się powszechną usługą, a w naszej firmie zajmujemy się tym profesjonalnie. Przed rozpoczęciem działań możemy określić prognozowaną wartość poszczególnych elementów i zaproponować korzystne warunki. Warto zatem zgłosić się do nas ze zbędnymi silnikami lub maszynami elektrycznymi.

construction worker

Przyjazny środowisku recykling elektroszczotek grafitowych i węglowych

W procesie przetwarzania elektroszczotek grafitowych oraz węglowych możemy odzyskać poprzez recykling wszystko, co zostanie powtórnie wykorzystane w życiu codziennym lub w przemyśle. Zapraszamy do kontaktu telefonicznego lub do siedziby naszej firmy Euromax w Częstochowie, z przyjemnością odpowiemy na Państwa pytania.