RECYKLING SZCZOTEK GRAFITOWYCH

Recykling szczotek grafitowych pozwala na uzyskanie granulatu wysokiej jakości do dalszego zastosowania w różnych gałęziach przemysłu. Proces recyklingu to zaawansowane działania, w wyniku których z potencjalnie bezużytecznych części maszyn odzyskujemy to, co może być wykorzystane ponownie w myśl nowoczesnego ponownego przetwórstwa.

Baza do recyklingu szczotek grafitowych w Euromax

Nasze zaplecze techniczne związane z recyklingiem szczotek grafitowych obejmuje wysokiej klasy linie specjalistyczne do odzysku poszczególnych elementów elektroszczotek. Specjalny młyn pozwala na uzyskanie granulatu grafitowego oraz granulatu miedzianego lub innych metali zastosowanych na etapie produkcji elektroszczotek.

Przed rozpoczęciem recyklingu można zgłosić się do nas i nawiązać współpracę, podczas której jednorazowo, sporadycznie lub na stałe możemy zaoferować:

 • ocenę poszczególnych maszyn pod kątem możliwości odzyskania szczotek grafitowych,
 • demontaż maszyn w całości lub silników z mniejszych urządzeń,
 • rzetelną wycenę zebranego surowca na każdym etapie.

Powszechność tych części zamiennych sprawia, że są one spotykane:

 • we wszelkiego rodzaju silnikach i napędach elektrycznych,
 • w elektronarzędziach,
 • w sprzęcie gospodarstwa domowego,
 • na większą skalę w elektrowniach, elektrociepłowniach,
 • w przemyśle górniczym.

Oznacza to, że szczotki grafitowe występują niemal wszędzie, gdzie mamy do czynienia z pracą silników lub energią elektryczną.

Istotne zasady recyklingu szczotek grafitowych, czyli wszystko w myśl ustawy.

Ogólne zasady prowadzenia recyklingu określa Ustawa z dnia 29 lipca 2005 r. o zużytym sprzęcie elektrycznym i elektronicznym, z której wynika między innymi, że w miejscu przetwarzania poszczególnych elementów należy:

 • zapewnić nieprzepuszczalne podłoże i zadaszenie pomieszczeń,
 • posiadać magazyn oraz pojemniki do przechowywania zdemontowanych części,
 • prowadzić odpowiednie rejestry w celu dokumentowania stanu faktycznego poszczególnych działań.

W Euromax spełniamy te wymagania przy jednoczesnej wysokiej jakości naszych usług, co również zgodne jest z ustawą, która stanowi, że: „Prowadzący zakład przetwarzania powinien zapewniać bezpieczne dla środowiska i zdrowia ludzi przetwarzanie zużytego sprzętu oraz powstających z niego odpadów.”.

Różne szczotki grafitowe, takie same standardy skupu i recyklingu w Częstochowie

Nasza działalność, a także dotychczasowe realizacje w Częstochowie i innych rejonach województwa oraz kraju sprawiają, że z powodzeniem podejmujemy się nowych realizacji w dziedzinie recyklingu szczotek grafitowych oraz wcześniejszego ich skupu na korzystnych warunkach. Bezużyteczne z pozoru części zamienne przetwarzamy między innymi na wartościowy granulat, którego ponowne wykorzystanie jest obecnie standardem oraz wymogiem ustawowym.

Recykling szczotek grafitowych