DEMONTAŻ MASZYN I URZĄDZEŃ

Istotną częścią naszej działalności jest demontaż maszyn i skup uszkodzonych urządzeń. Często mają one pokaźne gabaryty i skomplikowaną budowę, co utrudnia samodzielne ich usunięcie z posesji czy przedsiębiorstwa.

ZGODNIE Z LITERĄ PRAWA, W PARZE Z EKOLOGIĄ

Obowiązująca obecnie Ustawa z dnia 14 grudnia 2012 r. o odpadach nakłada na właścicieli rozmaitego asortymentu maszyn i urządzeń oraz ich części obowiązek składowania ich w wyznaczonych, specjalnie do tego przystosowanych miejscach w momencie, kiedy zostają z jakiegokolwiek powodu wyłączone z użytku. Pozostawienie ich w tradycyjnych kontenerach na śmieci obciążone jest groźbą kary.

Z drugiej strony ustawa reguluje też sposób przechowywania tego typu rzeczy przez powołane do tego celu podmioty. W związku z tym zdemontowane i przetransportowane do naszej osiemdziesięciometrowej hali odpady składowane są w sposób odznaczający się:

 • uporządkowaniem (wykorzystujemy adekwatne do gabarytów kontenery, worki, torby typu big bag),
 • bezpieczeństwem dla środowiska naturalnego (wyłącznie na wybetonowanych podłożach).

Profesjonalne demontowanie maszyn

profesjonalne demontowanie maszyn zębatkowych

EUROMAX, posiadający stosowne uprawnienia nadane przez Marszałka Województwa Śląskiego, dysponuje odpowiednio wyposażoną i przeszkoloną ekipą, przygotowaną do tego, by zdemontować skomplikowane technologicznie układy, odznaczające się niekiedy pokaźną wielkością. Naszych fachowców charakteryzuje branżowe doświadczenie, dzięki któremu potrafią odpowiednio zaplanować i przeprowadzić proces demontowania – tak by nie zakłócać pracy całego przedsiębiorstwa, w którym realizują zlecenie.

Demontaż jest usługą łączącą się ze skupem maszyn – nie rozbieramy urządzeń lub ich części na życzenie.

Demontujemy i skupujemy:

 • maszyny produkcyjne w całości,
 • elementy maszyn produkcyjnych podlegające wymianie,
 • części z tworzyw sztucznych, powstające w czasie procesu produkcji w różnego typu zakładach,
 • urządzenia RTV i AGD.

Sprzęt możemy zdemontować sami, załadować i przetransportować go (po uzgodnieniach dotyczących kosztów przewozu) do naszego zakładu. Możliwa jest także opcja, w której tylko odbieramy, ładujemy i przewozimy maszyny, pozostawiając w gestii Klienta ich przygotowanie do odbioru.

W skupie uszkodzonych urządzeń odpowiedzialność bierzemy na siebie

Wiemy, że zdemontowanie i usunięcie z posesji niepotrzebnej czy niesprawnej maszyny bywa kłopotliwe – bez odpowiednich narzędzi. Dlatego przygotowaliśmy możliwie szeroką i elastyczną ofertę. Wybierając naszą firmę, masz pewność, że:

 • sprzęt trafia do przystosowanych do jego składowania miejsc,
 • jego przechowywanie nie ma negatywnego wpływu na środowisko naturalne,
 • spełnione zostają obowiązki wynikające z przepisów ustawy,
 • zlecenie realizowane jest zgodnie z zasadami bezpieczeństwa,
 • zaproponowane zostaną korzystne ceny skupu.
skup uszkodzonych urządzeń elektrycznych

Zadzwoń lub napisz!

Przedsiębiorców, którym zależy na tym, by kłopotliwe maszyny i urządzenia zostały sprawnie zdemontowane i wywiezione zapraszamy do kontaktu.